Tydzień Edukacji Globalnej

Obudźmy się,
to ostatni dzwonek dla klimatu !

Uczniowie z klasy VIII a: Mikołaj Sobieski, Milena Hajduk, Weronika Konieczek, Julia Grabowiecka,  Katarzyna Grabarkiewicz, Zofia Dmytrarz, Barbara Ślabska, Oliwia Ambroży, Weronika Folga, Nadia Kruczek, Maciej Pisarski w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2019 wzięli udział w programie edukacyjnym “Klimat to temat!”, którego organizatorem jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Jest to program podejmujący aktualne zagadnienia związane z bliskimi nam wszystkich zjawiskami i wydarzeniami. Ma na celu przybliżenie konsekwencji  niekorzystnych zmian klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Program stanowił zaproszenie do rozmowy na ten temat z różnych perspektyw.

W ramach przeprowadzonej szkolnej kampanii informacyjno-edukacyjnej, zajęć przedmiotowych z geografii i WOS-u, społeczność uczniowska wykonała plakaty edukacyjno - informacyjne, prezentację multimedialną, film promujący życie w stylu Zero Waste*) oraz zorganizowała Pokaz Mody Ekologicznej  "Odzież Podwójnie Użyteczna". Uczestnicy pokazu do stworzenia swoich kreacji musieli wykorzystać materiały, które podlegają recyklingowi. W modzie i sztuce coraz częściej wykorzystuje się to, co z pozoru niepotrzebne. Przybierają na znaczeniu trendy, takie jak trashion i recyclart. To oznacza przetwarzanie niepotrzebnych przedmiotów na modne, funkcjonalne, estetyczne. Przeróbek może dokonać każdy z nas. Wierzymy, że w niepotrzebne z pozoru rzeczy można wcielić nowe życie.

Koordynatorami projektu są nauczyciele: Monika Brzyszczan oraz  Małgorzata Kraszewska.

*) Do obejrzenia w naszej   Strefie video  tu kliknij i będziesz zadowolololo !