Konkurs na "Dzienniczek czytelnika"

Zapraszam uczniów do konkursu

"Dziennika czytelnika".

Masz teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. A może skusisz się na prowadzenie " Dzienniczka czytelnika". Poniżej umieszczone są pomocnicze karty, które mogą posłużyć Ci za wzór. Jedna z nich to strona tytułowa. Umieść tam swoje imię, nazwisko i klasę. Kolejna karta jest to pomysł na notatki z przeczytanej książki - możesz tam zapisywać informacje o bohaterach, miejscu akcji, najciekawszych przygodach. Jest też miejsce na Twoją opinię o lekturze. Tę kartkę możesz wydrukować wiele razy, ponieważ zakładamy, że przeczytanych książek będzie więcej niż jedna!
       Oczywiście reszta należy do Ciebie. Wymyśl jak "zmontować" dziennik. Zepniesz go spinaczem? Zszyjesz? Włożysz kartki do skoroszytu? W koszulki?
        Co jeszcze dołączysz do dziennika? Może dodatkowe obrazki inspirowane lekturą? Może ciekawostki o autorze spisane na dodatkowych kartkach? Wycinki z gazet nawiązujące do przeczytanych książek? Opowiadania na ich podstawie? Opisy postaci? "Wywiady" z bohaterami?

Gotowe dzienniczni należy składać w bibliotece przez tydzień, od momentu wznowienia zajęć szkolnych.