Sukces dziewczyn

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

Kinga Surmiak i Antonina Karamon z klasy 4b tańczą w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.
W kwietniu tego roku zespoły Mini Respekt oraz Respekt Bis poprzez kwalifikacje wideo dostały się na Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Jest to największy w Europie tego typu festiwal międzynarodowy.
W tegorocznej, już 43. edycji tej prestiżowej imprezy, oprócz polskich tancerzy udział wzięli uczestnicy ze Słowacji, Ukrainy, Czech czy Islandii.
Łącznie w festiwalu udział wzięło ponad 2700 osób.

Ostatecznie grupa Respekt Bis zajęła 2 miejsce i otrzymała Srebrny Aplauz w kategorii inscenizacje street dance 13-16 lat za choreografię pt. Owce. Ich młodsi koledzy pokonali wszystkich konkurentów otrzymując Złoty Aplauz w kategorii inscenizacje street dance do lat 12 za układ pt. Lego.

Kinga oraz Antonina należą do zwycięskiego zespołu.

Brawo dziewczyny!

Wytworzono:2023-06-07 12:17przez: