Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 10

im. Zofii Kossak w Legnicy

Informujemy,że zebranie informacyjne dla Rodziców uczniów
1.klasy roku szkolnego 2020/2021 jest planowane na 24.sierpnia 2020r. na godzinę 17.00.
Informacja o Świetlicy - tutaj.
Informacja o Wyprawce Pierwszaka - klilknij plecak.

INFORMACJA  DLA UCZNIÓW  KLAS ÓSMYCH

REKRUTACJA  DO  SZKÓŁ   PONADPODSTAWOWYCH

Informujemy, że od dnia 1 czerwca 2020 r.  aktywowana jest strona               https://dolnoslaskie.edu.com.pl
Uczniowie będą mogli przeglądać ofertę legnickich szkół. W  roku szkolnym 2020/2021  została zwiększona ich liczba - kandydat może wskazać we wniosku – 3 do 17.
Natomiast od dnia 15 czerwca 2020r. zgodnie z harmonogramem kandydat będzie mógł się rejestrować w systemie i wybierać szkoły. Wygenerowane loginy i hasła zostaną uczniom przekazane przez wychowawców klas. O terminie przekazania loginów uczniowie zostaną poinformowani.

Zawiadamiamy, że od dnia 1 lipca 2020r. będą odbywały się zajęcia opiekuńcze dla dzieci w wieku przedszkolnym, których rodzice nie mogą sprawować opieki nad dzieckiem w domu. Placówka otwarta jest w godzinach od 6.30 do 16.00.
Dzieci przyjmowane są każdego dnia do godziny 8.00. Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z procedurą przyprowadzania i odbierania dziecka z placówki oraz procedurą postępowania  w sytuacji  podejrzenia zakażenia COVID -19.
Organizacja opieki w przedszkolu odbywa sie zgodnie z Wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS z dnia 2 lipca 2020r.
Szczegółowe informacje, procedury oraz wymagane do złożenia w szkole dokumenty (oświadczenia, ankiety) znajdują się w załącznikach PDF (Pliki do pobrania -
Komunikaty):

1.ANKIETA – WYWIAD - OŚWIADCZENIA
2.PROCEDURA
przyprowadzania dziecka do Szkoły Podstawowej nr 10  w Legnicy i odbierania dziecka z placówki.
3.PROCEDURA
postępowania w sytuacji podejrzenia zakażeniem COVID-19 u dziecka przebywającego
w Szkole Podstawowej nr 10 w Legnicy.
4.PROCEDURA
postępowania w sytuacji podejrzenia zakażeniem COVID-19 u pracownika Szkoły Podstawowej nr 10 w Legnicy.
5.Wytyczne GIS z dn. 2.07.2020r

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii wszystkie  sprawy i zapytania  prosimy kierować na adres mailowy szkoły sp_10leg@interia.pl.
Jeśli chodzi o nabór do świetlicy bardzo prosimy o wysyłanie zeskanowanych wniosków (plik do pobrania - tutaj)
i zgłoszeń drogą  elektroniczną.

Przepraszamy za utrudnienia, liczymy  na  Państwa  zrozumienie  i życzymy wszystkim zdrowia !!!

Zawiadamiamy, że w  Plikach do pobrania zakładki  Komunikaty zamieściliśmy wykaz Zajęcia pozalekcyjne  w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020.

Zawiadamiamy, że  w zakładce Świetlica zamieściliśmy ogłoszenie o  rekrutacji  do świetlicy szkolnej dla dzieci klas  I - III na rok szkolny 2019/2020.

Zawiadamiamy, że  zakładce Komunikaty (pliki do pobrania ) zamieściliśmy  Informator o ofercie edukacyjnej szkół ponadpodstawowych dla młodzieży w Legnicy w roku szkolnym 2019/2020.

Zawiadamiamy, że  baner Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiera list Minister EN  oraz listy
Głównego Inspektora Sanitarnego  i  Komendanta Głównego Policji dotyczące dopalaczy i wsparcia młodzieży ( w Plikach do pobrania).

Zawiadamiamy, że w zakładce Legnicka Edukacja Dla Przyszłości został opublikowany harmonogram zajęć realizowany w ramach projektu.

Zawiadamiamy, że w zakładce ODO  (pliki do pobrania) zamieściliśmy tekst Oświadczenia wyrażającego zgodę Rodziców/Opiekunów prawnych na upublicznianie wizerunku oraz imienia i nazwiska przez SP10 w celach promujących szkołę.

Terminarz szkolny na rok 2019/2020 został zamieszczony w Plikach do pobrania w zakładce Komunikaty. Kliknij.

Zawiadamiamy, że  zamieściliśmy w Galerii Świetlicy informację o rekrutacji dzieci  klas 0 - III do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019.

Zawiadamiamy, że utworzyliśmy zakładkę Rekrutacja, na której zamieszczone zostały informacje o zasadach naboru do naszej szkoły, do świetlicy szkolnej oraz  wzory druków.

Zawiadamiamy, że  w pasku reklam ( lewa strona ) zamieściliśmy aktywną zakładkę z elektronicznymi lekturami, które można czytać, słuchać online lub pobierać na komputery albo urządzenia mobilne - kliknij.

W zakładce Świetlica - pliki do pobrania - zamieściliśmy Regulamin świetlicy szkolnej - kliknij.

Zawiadamiamy, że w zakładce Dokumenty szkolne zamieściliśmy Regulamin korzystania ze sprzętu elektronicznego w SP10.

Wejście do  Oddziału Przedszkolnego  SP10  będzie otwarte tylko do godziny  8.00. Później   prosimy korzystać z wejścia głównego do szkoły.

Informujemy, że opublikowaliśmy ( w zakładce: Dokumenty szkolne) Regulamin  dotyczący zasad wypożyczania  podręczników szkolnych - tutaj.

Legitymacja szkolna ważna tylko z numerem PESEL ! - tutaj.

W związku ze zmianami zasad zwalniania dzieci z zajęć  wychowania fizycznego publikujemy druk (Plik do pobrania -zwolnienie wf-formularz ) niezbędny do uzyskania Decyzji Dyrektora szkoły - tutaj. Postepowanie w tej sprawie przedstawiamy - tutaj.

Pożegnanie klas ósmych 2019/2020

2020-07-05

Bardzo inaczej niż zwykle.

2019-11-15

w skrócie

NPRCz

Zaproszenie na pasowanie

2020-01-21

na czytelnika biblioteki szkolnej

Anka na pudle !

2019-12-02

Czeska Liga
Kumite Karate

Tydzień Edukacji Globalnej

2019-12-06

Obudźmy się,
to ostatni dzwonek dla klimatu !