Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Dzień Patrona

Dzień Patrona

W konkursowym formacie

Nasza Patronka ma ostatnio lepsze notowania.
W Senacie RP i Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Częstochowie odbędzie się sesja naukowa poświęcona jej twórczości, piszą o Niej w ogólnopolskim portalu. Z powodu 50 rocznicy Jej śmierci można słuchać także  audycji w Polskim Radio.

U nas - jak zwykle - czcimy Jej pamięć Dniem Patrona, podczas którego trwa wielki szkolny Konkurs, wyłaniający najlepszą spośród klas starszych. O dziwo - po raz kolejny tą najlepszą okazała się klasa czwarta, która wyprzedziła murowanych zwycięzców - klasę siódmą - o 2 punkty!
Klasa  4d - Pani Izabeli Łabowskiej zgromadziła 102,5 punkty i wygrała tegoroczny Konkurs  i Wielką Nagrodę Dyrektora Szkoły ( która jest, jak zawsze - niespodzianką ).

Brawa !
Tym większe, że konkurs tegoroczny był najtrudniejszym z dotychczasowych, najdłużej trwał i miał największą ilość drużyn, a to oznacza także - największą ilość konkurencji.

Było naprawdę extra !

Z okazji święta odbył się konkurs kaligraficzny  "Pięknie piszę z Zofią Kossak", a jego laureaci to : Amelia Seredyszyn z 6a, Nadia Kruczek z 6a, Ala Michałowska z 7b, Nadia Stefanowska z 4b i Patryk Sapiejko z 7a. Wyróżniono Olę Stankiewicz z 5a, Kasię Furowicz z 4c i Zosię Dmytrarz z 6a.

Rozdzieliliśmy także nagrody z powodu konkursu na najciekawszy kostium  wiosenny ( na okoliczność Dnia Wiosny - dawniej Dzień Wagarowicza). Tu nagrody dostali: Piotr Czaja z 4d, Michał Konstańczak z 6b, Hania Lewczak z 5c, Kuba Mikulewicz z 6c, Norbert Woźniak z 6a a Mikołaj Sobieski z 6a wziął nagrodę pocieszenia.
Ten konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Odbyła się  w związku z tym Parada Przebierańców, którzy wznosili różne okrzyki na cześć nadchodzącej Wiosny.

Szkołę ozdobiły ilustracje  książek pisarki rozmaitymi technikami wykonane przez uczniów oraz wiele plakatów przypominających twórczość i życiorys Pani Zofii.

Zwycięzcom życzymy miłej niespodzianki !

Dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji za rok !