Dzień Patrona Szkoły

To już dziesiąty raz

Doroczny Konkurs na Dzień Patrona w naszej szkole odbył się planowo. Ósmego kwietnia. Żadnych lekcji, ale wysilić trzeba było się. I to na różne sposoby. Najpierw gala ( w krawacie!). Apel ze sztandarem, Pieśnią szkoły i obowiązkowym zameldowaniem Dyrektorowi wszystkich uczniów  w świątecznym raporcie.

Specjalnym gościem uroczystego apelu była Pani Marta Chmielewska – była dyrektor naszej szkoły, która przyczyniła się do ustanowienia Zofii Kossak Patronką SP10. Co łatwe nie było.
A w pewnym momencie – jak stwierdzono – niemożliwe.

Kiedy klasy rozbiegły się po szkole dla odbycia narad i ustaleń, przestudiowania zapisanych w indeksie konkurencji i porachowania sił, nauczyciele – sędziowie już wykładali zadania w jedenastu salach.
W tym roku nie było, co trzeba powiedzieć z żalem – plastyki i konkurencji bibliotecznej, ale organizator powołał konkurencję składania fragmentu puzzla (było trudne - żadna klasa nie podołała). Inna zaś nowość, autorstwa Pana Adriana Sielickiego - propozycja konkurencji sieciowej – Quizu na temat Zofii Kossak – bardzo skomplikowała uczestnikom zabawę i podniosła poziom emocji. Oczywiście było sporo nerwów i niepewności, które trwały do końca Konkursu, kiedy w obecności wszystkich uczestników podliczamy punkty. Pan Doś jest mistrzem podgrzewania atmosfery i dlatego to właśnie on rozporządza tą częścią imprezy. Nawet Dyrektor szkoły pilnie obserwuje  tabelę wyników, bo, mówiąc prawdę, wygrana prawie zawsze jest zaskakująca.
Zwycięska klasa w finiszu wyprzedziła drugą – prowadzącą przez długi czas w tabeli 5c o pięć punktów.
Żal przegranych był tak wielki, i spektakularny, że dyrektor ponoć rozważał przyznawanie tytułu wicemistrza w tym Konkursie.
Zobaczymy, co postanowią fundatorzy nagrody.
Zwycięzcą tegorocznego Konkursu została klasa 7a Pani Iwony Tarnogórskiej a ich radość zarejestrowaliśmy w filmie pokazującym zakończenie Dnia Patrona 2022 roku.
Było fajnie - mówią nawet ci, którym było daleko do podium.

Wszystkim zaangażowanym w organizację należą się podziękowania i oklaski.

A największe zwycięzcom.
Brawo!