Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy na naszej stronie !

Dzień Patrona

Dzień Patrona - Konkurs

Oczywiście - w tym dniu nie ma lekcji !

Jest coś innego - każda klasa jako drużyna bierze udział w konkursie,
w którym ma rozwiązać dziesięć  zadań w określonym czasie.
Taki Dzień Patrona odbył się już wiele razy - okazało się, że zwycięskie klasy nie zawsze zgromadziły komplet punktów.
Zadania są więc trochę trudne.
A jest o co się starać, gdyż od początku  zabawy nagrodę fundował Dyrektor Szkoły, a w roku 2017 rolę fundatora zwycięzcy konkursu przejęła Rada Rodziców naszej szkoły, co podkreślamy z uznaniem i wdzięcznością ! 
 
Zabawa przy tym i napięcie występują spore i o to chodziło organizatorom.
Dzieci wyglądały  i wyglądają  na zadowolone z zabawy.

 

Dzień Patrona 2022

Z powodu okrągłej rocznicy Konkursu informacje o tegorocznym przebiegu święta szkoły zamieszczone są  w zakładce Wydarzenia.

 

Dzień Patrona 2018

Nasza Patronka ma ostatnio lepsze notowania.
Senacie RP i Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Częstochowie odbędzie się sesja naukowa poświęcona jej twórczości, piszą o Niej w ogólnopolskim portalu. Z powodu 50 rocznicy Jej śmierci można słuchać także  audycji w Polskim Radio.

U nas - jak zwykle - czcimy Jej pamięć Dniem Patrona, podczas którego trwa wielki szkolny Konkurs, wyłaniający najlepszą spośród klas starszych. O dziwo - po raz kolejny tą najlepszą okazała się klasa czwarta, która wyprzedziła murowanych zwycięzców - klasę siódmą - o 2 punkty! 
Klasa  4d - Pani Izabeli Łabowskiej zgromadziła 102,5 punkty i wygrała tegoroczny Konkurs  i Wielką Nagrodę Dyrektora Szkoły ( która jest, jak zawsze - niespodzianką ).

Brawa !
Tym większe, że konkurs tegoroczny był najtrudniejszym z dotychczasowych, najdłużej trwał i miał największą ilość drużyn, a to oznacza także - największą ilość konkurencji.

Było naprawdę extra !

Z okazji święta odbył się konkurs kaligraficzny  "Pięknie piszę z Zofią Kossak", a jego laureaci to : Amelia Seredyszyn z 6a, Nadia Kruczek z 6a, Ala Michałowska z 7b, Nadia Stefanowska z 4b i Patryk Sapiejko z 7a. Wyróżniono Olę Stankiewicz z 5a, Kasię Furowicz z 4c i Zosię Dmytrarz z 6a.

Rozdzieliliśmy także nagrody z powodu konkursu na najciekawszy kostium  wiosenny ( na okoliczność Dnia Wiosny - dawniej Dzień Wagarowicza). Tu nagrody dostali: Piotr Czaja z 4d, Michał Konstańczak z 6b, Hania Lewczak z 5c, Kuba Mikulewicz z 6c, Norbert Woźniak z 6a a Mikołaj Sobieski z 6a wziął nagrodę pocieszenia.
Ten konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Odbyła się  w związku z tym Parada Przebierańców, którzy wznosili różne okrzyki na cześć nadchodzącej Wiosny.

Szkołę ozdobiły ilustracje  książek pisarki rozmaitymi technikami wykonane przez uczniów oraz wiele plakatów przypominających twórczość i życiorys Pani Zofii.

Zwycięzcom życzymy miłej niespodzianki !

Dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji za rok !

Dzień Patrona 2017 (z niespodzianką) 

A tą była wygrana klasy ... , ale nie uprzedzajmy wypadków.

Po apelu i uroczystych częściach oficjalnych tego świątecznego dnia rozlosowane zostały Indeksy według zasad, i klasy-drużyny ruszyły zdobywać punkty. Zanim je podliczyliśmy, zaskoczeni rezultatem,  zobaczyliśmy  niezwykłą mobilizację (żeby taka była na lekcjach !) dzieci. Emocje wywoływały sporo napięć, ale chęć wykazania się była bardzo silna. Najbardziej zaskakującą częścią zabawy była, jaką zaproponowała Pani Renata Luty - Pakuła - w tym roku zarządziła pracę zespołową: komiks o naszym skrzacie-opiekunie szkoły Kacperku stawiał sporo wymagań czteroosobowym drużynom. Tutaj urzekły nas prace klas szóstych - zupełnie różne i obie na wysokim poziomie fabularnym, plastycznym, estetycznym. Coś niezwykłego !

Ponadto, co widać na zdjęciach, ile skupienia i uwagi podczas liczenia punktów ! Widać na twarzach napięcie, jakiego nauczyciele raczej nie obserwują podczas lekcji.

W końcu okazało się, że najlepiej wypadła klasa 4c !

Po raz pierwszy konkurs wygrali najmłodsi. Klasa Pani Kasiubowskiej przechodzi do historii szkoły  jako ta, która pokazała, że wspólnota wysiłków może dać najlepsze rezultaty.

Brawo !

Nagrodę funduje  w tym roku Rada Rodziców i 4c już planuje klasowe atrakcje wiosenne.

Gratulujemy  klasie i wychowawczyni !

Dzień Patrona 2016 - jak co roku o tej porze roku

Formuła konkursowa  Dnia Patrona w naszej szkole jest tym, co tygrysy lubią najbardziej. Widzimy emocje prawdziwe. I radość , i zawód – wszystko w najlepszej wersji.
De luxe, można powiedzieć.

W tym roku było aż dziewięć konkurencji, a  polonistyczne zadania były konkursem same w sobie, bo Pani Katarzyna Sadlik zaproponowała  „językowe podchody”, w których uczniowie musieli spenetrować szkołę  w poszukiwaniu właściwych i potrzebnych tekstów i odczytać je następnie należycie. W innych  konkurencjach też nie było łatwo.
Różnice między pierwszymi i ostatnimi  w klasyfikacji końcowej sięgały niemal trzydziestu punktów.

Są poważne dowody, że w Dniu Patrona wszyscy naprawdę lubią być w naszej szkole, kto wie – może nawet lubią naszą szkołę ? Najważniejszym są wspomniane emocje. Niektóre z ich próbowaliśmy uchwycić na fotografiach. Zadowolenie, niepewność, jest też niebywałe podczas normalnych lekcji skupienie i uwaga.  Co jeszcze kryje się w naszych uczniach?
Zanim przeszliśmy do Konkursu, odbył się oficjalny Apel, podczas którego wspomnieliśmy Zofię Kossak, naszą Patronkę i jeszcze rozdano nagrody zwycięzcom  ostatnich konkursów szkolnych.
W czasie Konkursu u maluchów też się działo. Niektórzy byli na dalekiej wycieczce w WPEC z Panią Małgorzatą Banaszczyk, klasa Pani Doroty Gresiuk przedstawiła spektakl
pt. "Dawno temu na podwórku" w sali widowiskowej.
Wygrała klasa 5a, co nie jest  niespodzianką. W zeszłorocznym Konkursie wygrała również klasa 5a, obecna 6a. Najwięcej sił drzemie w klasach piątych.

Gratulujemy zwycięzcom. Nagrodę funduje klasie Dyrektor Szkoły – tym razem będzie to bilet do kina dla całej klasy. Gratulujemy zwycięzcom zwycięstwa, zgrania, odporności. Brawo !

Gratulujemy także tym, którzy nie wygrali  - prawdziwego zaangażowania, wysiłku, pracy.

Niektórzy będą mieli szansę w przyszłym roku. Więc będzie okazja do rewanżu.

A zatem – do następnego Dnia Patrona !

Dzień Patrona 2015 -tradycyjny turniej klas

Już po raz kolejny cały dzień poświęcony Zofii Kossak starsze klasy spędziły rywalizując w turnieju wykazującym najlepsze zdolności, umiejętności, wiedzę i zgranie zespołu.

Siedem klas  starszych rozwiązywało zadania językowe, historyczne, plastyczne, przyrodnicze. W tym roku najlepszą okazała się klasa 5a. Zgromadziła największą ilość punktów - aż 64 z 75 możliwych do zdobycia. Taki rezultat można było przewidzieć, gdyż w zeszłorocznej edycji zabawy ten sam zespół , jako klasa czwarta - zajął drugie miejsce i stracił do zwycięzców z klasy szóstej tylko 3 punkty.

 Nagrodą w naszej zabawie jest prezent od Dyrektora szkoły i w tym roku jest to zbiorowy bilet do kina na wybrany przez klasę film.

Zwycięskiej klasie i jej wychowawcy - gratulujemy !

Dzień Patrona 2014 

Konkurs/Zofia Kossak/Emocje

Ogólnoszkolny konkurs  w Dniu Patrona, w którym wszystkie starsze klasy spotykają się w rywalizowaniu o nagrodę Dyrektora szkoły, jest formułą praktykowaną w naszej szkole już od kilku lat. Nadal sprawdza się i klasy obserwujące finałowe obliczanie rezultatu przeżywają prawdziwe, gorące emocje.

Tak było i w tym roku.

Wygrała klasa 6b, co dla wielu (uczniów i nauczycieli) było niespodzianką. Przyjemną niespodzianką.

Oglądaliśmy nieudawane przejęcie, zaangażowanie oraz silnie motywowane starania.

W naszym konkursie zwycięzca jest tylko jeden, ale wszystkie klasy osiągnęły niezłe rezultaty i wszystkim gratulujemy i dziękujemy za szczere włączenie się do gry.

Dzień Patrona 2012

To już po raz trzeci w konkursowej formule

W Dniu Patrona  - Zofii Kossak - nasza szkoła zamienia się w miejsce najwyższego wysiłku. Uczniowie szczerze pracują nad rozwiązaniem postawionych zadań. Nawet bez specjalnego nakłaniania i pod  dość pobłażliwym nadzorem starają się jak nigdy w dzień powszedni !

Prestiż i nagroda Dyrektora jest nadzwyczajną motywacja w tym nadzwyczajnym dniu !

Najpiewrw był apel i Rada Rodziców rozdzieliła nagrody w organizowanych przez siebie zabawach - tort i dyplomy. Wygrała klasa

p. Małgorzyty Lewandowskiej. Potem maluchy poszły na Rajd, a w szkole zakręciło się !

Tym Razem było tylko dziewięć zadań, ale i te zajęły czas do południa, a emocji było co nie miara !

Najwięcej, oczywiście podczas ostatniego aktu konkursu - zliczania punktów, który tradycyjnie odbywał się  w głównej sali gimnastycznej.

Wygrali uczniowie z 6a i jako zwycięzców Dyrektor SP 10 nagrodzi klasę czymś ekstra.

Zobaczymy. Tymczasem gratulujemy ! 

A wszystkim niezwycięzcom życzymy sukcesu w przyszłym roku !

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-08-25 17:40przez:
Opublikowano:2021-08-25 18:22przez:
Zmodyfikowano:2022-04-19 18:22przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 10 w Legnicy
Odwiedziny:584

Rejestr zmian

  • [2022-04-19 18:22:08]1
  • [2022-04-19 18:19:30]1
  • [2021-08-25 17:50:38]7
  • [2021-08-25 17:49:03]2
  • [2021-08-25 17:41:07]2
  • [2021-08-25 17:38:35]2