Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i Baśni

Bajki i baśnie odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rolę. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Data święta została wybrana na cześć urodzin Walta Disneya,  jednego z najpopularniejszych twórców bajek animowanych dla dzieci.

Z tej okazji biblioteka szkolna wraz z Samorządem Szkolnym ogłosiła konkurs, który polegał na przebraniu się w postać z bajki lub baśni. Wśród uczestników tej zabawy zostali wyróżnieni:

1. miejscem - Jan Dąbrowski, kl.1c
  2. miejscem - Kinga Chodor, kl. 1a
  3. miejscem – Natalia Krzak, kl. 3a,   Oliwier Królak, kl. 1a

Na wyróżnienie zasłużyła również klasa 1a, w której wszyscy uczniowie byli przebrani.

Gratulujemy i dziękujemy za zabawę!

J.S.

Wytworzono:2021-11-08 14:08przez: